PORADY ŚLUBNE

Wpis

czwartek, 16 lutego 2012

GUSŁA ŚLUBNEUroczystość slubu jest z reguły jedna z najistotniejszych i niepowtarzalnych przeżyć dla Panny Młodej, Dla Pana Młodego jak i dla ich rodzin. Każda para oblubieńców marzy i wierzy ze ich wspólna przyszła droga będzie wyścielona przysłowiowymi różami, miłością, wiernością i szczęściem.

Staropolska tradycja dzierży wiele przesądów,wierzeń i obyczajów związanych z przyjęciem sakramentu małżeństwa. Są takie które wyznaczają niemal nie oderwany element ceremonii zawarcia związku małżeńskiego. Jest tak ,że nawet ludzie którzy nie do końca wierzą w te wszystkie gusła, wola nie zapeszać i płoszyć młodym szczęścia...

I tak na przykładowo ustalenie terminu tego wyjątkowego dnia jakim jest dzień zawarcia związku małżeńskiego powinno wiązać się z preferencja miesiąca z literka „r”, a to z ma zagwarantować harmonie i trwałość w małżeństwie. Mówi się że najbardziej szczęśliwymi datami mają być Święta Bożego Narodzenia, karnawał oraz Święta Wielkanocne. Adwent i Wielki Post to ponoć nie najlepszy chwila, ale miesiące które powinno się na pewno omijać to maj i listopad sadzi się ze są ogromnie pechowe. Jeśli chodzi o szczegółowo wyselekcjonowane dni to tradycja staropolska powiada ze poniedziałek na zdrowie, wtorek na dobrobyt materialny, środa jest najlepszym dniem, czwartek na stary, piątek na niedole emocjonalna, a sobota? No jeżeli rozchodzi się o sobotę to na dwoje babka wróżyła. Godzina w której narzeczeni będą sobie ślubować przysięgę wina być pełna np.14:00. Rzecz jasna najlepiej by było żeby ceremonia zaślubin odbył się w świątyni w której Pannie Młodej był udzielany sakramentowi chrztu.

Następna sprawą która ma przynieść szczęście i radość na nowych ścieżkach życia to strój

  • coś niebieskiego- będzie zapewniać wierność małżonka

  • coś białego- na znak oczywiście czystości uczuć

  • coś starego- ma dać głębokie wsparcie przyjaciół i krewnych

  • coś nowego- na znak bogactw w wszelkiej postaci

  • coś pożyczonego- ma pomóc w pozyskaniu sobie życzliwego spojrzenia nowej rodziny do której wchodzimy   

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
slubnyportal
Czas publikacji:
czwartek, 16 lutego 2012 22:05

Polecane wpisy