PORADY ŚLUBNE

Wpisy

 • poniedziałek, 08 października 2012
 • środa, 07 marca 2012
  • Urządzanie gniazdka dla nowożeńców

   Ja już swoj wielki dzień mam za sobą.:-)))))). Aktualnie jestem na etapie urzadzania swojego wymarzonego mieszkania. Nabyliśmy piękne dom w zielonej dzielnicy miasta. Czteropokojowe kuchnia toaleta i taras. Mam w tym momencie salon, pokój dla dziecka, sypialnie i pokój gościnny. Jak zaczęłam urządzać sobie wnętrza to okazało się to nie lada wyzwaniem. W sumie to tak myślę, że nawet organizacja wesela nie była tak wyczerpujaca jak selekcja sprzętów podłóg, glazury. Całe szczeście że miałam trochę powodzenia w poszukiwaniu łoża małżeńskiego- jest to przecież podstawa egzystowania małżeńskiego i wart uwagi element przy staraniu się o potomstwo, przezciez trzeba się czuć komfortowo i wygodnie. Ja kupiłam doskonałe materace hilding do swojej sypialni i pokoju gościnnego gdyż chce żeby moi rodzice którzy cyklicznie do nas przyjeżdzaja spali wygodnie. Moi znajomi maja łóżka tapicerowane u siebie w domu i jak spałam u nich kiedyś po hulance to pamiętam ze było uroczo wygodnie i już wtedy zaplanowałam ze kupie takie też łóżka kontynentalne do swojego domu. Już zapotrzebowałam w sklepie internetowym 2 szutki.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   środa, 07 marca 2012 19:21
 • niedziela, 19 lutego 2012
  • WYBÓR FOTOGRAFA ŚLUBNEGO

   Przed dylematem, jakim jest selekcja fotografa ślubnego staje każda para przygotowująca się do uroczystości weselnej. Niezmiennie najlepszą decyzją jest skorzystanie z zawodowych usług, które oferuje fotograf ślubny wrocław. Trafnym posunięciem jest dokonanie selekcji ofert odpowiednio wcześniej, co pozwoli uniknąć rozczarowań. Wypada również zastanowić się nad ogólną kolorystyką zdjęć i zweryfikować czy fotograf ślubny wykonuje zarówno wspaniałe czarno-białe zdjęcia jak i ujęcia w kolorze. Następującą kwestią jest sceneria wykonywanych fotografii. Kiedyś było to przede wszystkim studio, ale dziś modna jest plenerowa fotografia ślubna. Wrocław jest jednym z miast, które świetnie nadają się na plener miejski. Zdjęcia plenerowe, które wykona pomysłowy fotograf ślubny będą wspaniałą pamiątką na całe życie, do której z sentymentem będzie się powracać po latach. fotografia ślubna wrocław pozwoli uwiecznić ten szczególny dzień w niebanalny i unikalny sposób. Ostatnim detalem, o którym należy pamiętać jest sprawdzenie czy dany fotograf ślubny wrocław dysponuje odpowiednim pozwoleniem na fotografowanie w kościołach.
   
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 lutego 2012 16:00
 • czwartek, 16 lutego 2012
  • GUSŁA ŚLUBNE

   

   Uroczystość slubu jest z reguły jedna z najistotniejszych i niepowtarzalnych przeżyć dla Panny Młodej, Dla Pana Młodego jak i dla ich rodzin. Każda para oblubieńców marzy i wierzy ze ich wspólna przyszła droga będzie wyścielona przysłowiowymi różami, miłością, wiernością i szczęściem.

   Staropolska tradycja dzierży wiele przesądów,wierzeń i obyczajów związanych z przyjęciem sakramentu małżeństwa. Są takie które wyznaczają niemal nie oderwany element ceremonii zawarcia związku małżeńskiego. Jest tak ,że nawet ludzie którzy nie do końca wierzą w te wszystkie gusła, wola nie zapeszać i płoszyć młodym szczęścia...

   I tak na przykładowo ustalenie terminu tego wyjątkowego dnia jakim jest dzień zawarcia związku małżeńskiego powinno wiązać się z preferencja miesiąca z literka „r”, a to z ma zagwarantować harmonie i trwałość w małżeństwie. Mówi się że najbardziej szczęśliwymi datami mają być Święta Bożego Narodzenia, karnawał oraz Święta Wielkanocne. Adwent i Wielki Post to ponoć nie najlepszy chwila, ale miesiące które powinno się na pewno omijać to maj i listopad sadzi się ze są ogromnie pechowe. Jeśli chodzi o szczegółowo wyselekcjonowane dni to tradycja staropolska powiada ze poniedziałek na zdrowie, wtorek na dobrobyt materialny, środa jest najlepszym dniem, czwartek na stary, piątek na niedole emocjonalna, a sobota? No jeżeli rozchodzi się o sobotę to na dwoje babka wróżyła. Godzina w której narzeczeni będą sobie ślubować przysięgę wina być pełna np.14:00. Rzecz jasna najlepiej by było żeby ceremonia zaślubin odbył się w świątyni w której Pannie Młodej był udzielany sakramentowi chrztu.

   Następna sprawą która ma przynieść szczęście i radość na nowych ścieżkach życia to strój

   • coś niebieskiego- będzie zapewniać wierność małżonka

   • coś białego- na znak oczywiście czystości uczuć

   • coś starego- ma dać głębokie wsparcie przyjaciół i krewnych

   • coś nowego- na znak bogactw w wszelkiej postaci

   • coś pożyczonego- ma pomóc w pozyskaniu sobie życzliwego spojrzenia nowej rodziny do której wchodzimy   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 lutego 2012 22:05
 • sobota, 04 lutego 2012
  • DRUHNY

   Po pierwsze to musisz ustalić ile będziesz miała, albo ile będziesz chciała mieć druhen. Czy planujesz raczej mały ślub w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół czy tez ogromne przyjęcie weselne z setkami gości i wszystkimi fanfarami. Naturalnym staje się to ze czym więcej wspaniałych gości weselny to powinno byś też więcej druhen, ta zasada oczywiści tez działa w druga stronę. Przyjmuje się że tak optymalnie jest jak na pięćdziesięciu weselników jest jedna druhna/drużba. Popatrz na to wszytko realnie oczywiste ze wszystkie swoje koleżanki siostry i kuzynki widzisz w tej roli ale nie wszystkie one mogą być twoimi pomocnicami i będzie ta decyzja niezwykle trudna ale to że Agnieszka zostanie twoja druha a Ewa nie to żadna tragedia, pamiętaj oddana przyjaciółka się z z takiego powodu nie obrazi. Zapamiętaj że musisz mieć granice które są nieprzekraczalne. Normalne jest to że im więcej druhen to więcej takich samych sukienek trzeba uszyć więc zapytaj swojego partnera może o zdanie bo zakładając ze macie na to przedsięwzięcie wspólny budżet to on się może mocno poirytować ze większość będziesz chciała zostawić u krawca na 6 pięknych brzoskwiniowych kiecek.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „DRUHNY”
   Tagi:
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   sobota, 04 lutego 2012 01:14